Косметика з вмістом колагену у більшості дам асоціюється з омолоджуючим, підтягуючим ефектом. І це правильно. Але мало хто знає про супутніх властивості цього компонента, його види і способи отримання. Давайте розбиратися.
ЩО ТАКЕ КОЛАГЕН І З ЧИМ ЙОГО "ЇДЯТЬ"?
Колаген - це білок, який отримують із тварин або риб. Він надає потужний вплив на тургор, зміцнює і відновлює його, повертаючи шкірі пружність і здоровий зовнішній вигляд. Друга його сильна сторона – це зволоження. Колагенові волокна відмінно вбирає вологу та утримує її впродовж достатньо тривалого часу. Шкіра, нагодована колагеном, захищена від зневоднення. Вона не відчуває спраги, стає більш гладкою, набуває здоровий блиск.
Колаген тваринного походження одержують з хрящів або шкіри худоби. Як правило, для цього корейці вибирають свиней, так як саме їх колаген найбільш схожий за структурою і складом з людським. Також для отримання цієї речовини використовують грудину птахів, шкіру свиней, а також великої рогатої худоби – биків, телят.
Риб'ячий колаген отримують з плавників, хрящів або шкірки океанічної, прісноводної риби, вирощеної на спеціальних фермах. Виробництво рибного колагену обходиться дорожче, ніж тварини, що відбивається і на вартості косметики з його змістом. Крім того, фибриллярный білок, отриманий із сполучної тканини риб, володіє найбільшою біодоступністю і проникаючою здатністю, а значить він більш ефективний у боротьбі з недосконалостями і віковими змінами шкіри.
В ЯКУ КОСМЕТИКУ ДОДАЮТЬ КОЛАГЕН?
Зустріти цей компонент можна в складі антивікових кремів, сироваток, масок і шампунів. Нерідко використовують і при виробництві засобів по догляду за нігтями, для створення ін'єкцій краси.
Як впливає колаген на шкіру, волосся:
• утворює повітронепроникний і вологоутримуючий шар;
• підсилює дію супутніх компонентів – екстрактів, олій;
• зволожує, розгладжує, посилює процеси регенерації;
• має ефект ліфтингу, скульптурирования особи;
• надає блиск волоссю, покриває їх захисною плівкою, склеює лусочки.
После использования средств с коллагеном не возникает ощущения липкости, кожа становится бархатной и приятной на ощупь.
ВИДЫ КОЛЛАГЕНА И ИХ ОБОЗНАЧЕНИЕ НА ЭТИКЕТКЕ
Определить тип коллагена в кремах вы можете, изучив их этикетку. Как правило, наличие структурированного белка обозначается следующим образом:
• Collagen – полноценная молекула со сложным аминокислотным составом;
• Soluble Collagen – растворимый коллаген;
• Hydrolyzed Collagen – гидролизат с аминокислотами глицина, лизина, пролина;
• Atellocollagen – раствор коллагеновых пептидов.
Наибольшей проникающей способностью из этих видов коллагена обладает Atellocollagen. Он создается из рыбного белка и может воздействовать на глубокие слои эпидермиса, достигая базальной мембраны.Hydrolyzed Collagen чаще всего встречается в антивозрастной косметике. Он также обладает высокой биоактивностью, но проникнуть сквозь дерму не может и на состояние фибробластов влияния не оказывает. Soluble Collagen получают из тканей животных. Он увлажняет, улучшает упругость, но не оказывает влияния на эластичность кожи.
Эффект от такой косметики вы, конечно, увидите, но в нем не будет чего-то сверхъестественного. Collagenмассово используется в производстве шампуней, кондиционеров и в уходовой косметике для увлажнения кожи. Он создает на коже тонкий защитный барьер, впитывающий и удерживающий влагу, но никак не влияет на внутренние структуры дермы и выработку естественного коллагена.
Нарешті познайомилися і дізналися, що таке колаген і який вплив він робить на шкіру в дійсності. Чуда від нього очікувати не варто, але, безсумнівно, він покращує ефективність будь-якого уходового кошти і незамінний як зволожуючий компонент. На зв'язку, Ваша Кароліна!